PROGRAM: Luni-Vineri, 09.00-17.00
  VINERI, 14-08-2020: 09.00-15.00

Mini Nod Optic CATV FTTH OFN-3175 DF

Stoc epuizat
Mini Nod optic OFN-3175

165,00 lei

Mini Nod optic CATV OFN-3175 DF, destinat conversiei semnalului optic FTTH CATV in semnal RF, la utilizatorii finali. Poate fi instalat inclusiv in retele PON / GPON / EPON avand incorporat filtru de iesire 1310/1490 nm.

Noi, (DVB Inventor SRL) adăugăm adresa dvs. de email la o listă specială a acestui produs. Odată ce acesta reapare în stoc, veți primi automat o înștiințare pe email iar adresa dvs. de email va fi eliminată din lista produsului.

Datele dvs. vor fi vizibile unora din membrii echipei noastre, insă dacă doriți eliminarea acestora, ne puteți solicita acest lucru prin email la adresa office@receptoare.ro.

În cazul în care credeți că că datele dvs. personale au fost folosite abuziv, aveți dreptul să depuneți o plângere la Autoritatea Națională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal. Conform Regulamentului UE privind protecția generală a datelor, suntem obligați să vă informăm despre acest drept; nu intenționăm să folosim în mod abuziv datele dvs. personale.

Mini Nod optic CATV OFN-3175 DF, destinat conversiei semnalului optic FTTH CATV in semnal RF, la utilizatorii finali. Poate fi instalat inclusiv in retele PON / GPON / EPON avand incorporat filtru de iesire 1310/1490 nm.

Sistem ALC (control automat al nivelului de iesire) la nivel optic de intrare intre -7.5 si +1.5 dBm;
1550 nm;
Iesire optica prin filtru pentru conectare ONU cu lungime de unda 1310/1490 nm;
Nivel de iesire semnal RF suficient pentru conexiunea directa a mai multi utilizatori (85 dBµV);
Indicator luminos cu LED a prezentei semnalului optic de intrare;
Consum de energie extrem de mic;
Carcasa compacta de mici dimensiuni.

Specificații tehnice

Input wavelength for TV signal 1290 ÷ 1600 nm
1550 nm (option F/DF)
Output wavelength for ONU 1310/1490 nm (option DF)
Optical return loss > 40 dB
Isolation 1550 nm ↔ 1490 nm > 40 dB
Input optical connector SC/APC
Output optical connector SC/PC (option DF)
Output return loss > 18 dB @ Z=75 Ω
Frequency bandwidth 47 ÷ 862 MHz
Input optical power –15 ÷ +2 dBm
ALC lock range –7.5 ÷ +1.5 dBm
Flatness ± 1 dB
Output RF level 85 dBµV (@–7.5 - +1.5 dBm & 4.2% OMI/Channel)

Power supply:
from mains adapter 5 VDC ±10% (option A)
from mains adapter or through RF output 8 ÷ 35 VDC (option C)
Power consumption 1.75 W
Operation temperature range 0 ÷ +50°C
Dimensions (L x W x H) 116 x 92 x 27 mm
Weight 0.100 kg

Rating

Evaluează produsul

Informații utile

Produsele electrice și electronice comercializate includ în prețul de vânzare ecopTAX , taxă ce reprezintă costurile colectării, tratării și eliminării ecologice a deșeurilor de Echipamente Electrice și Electronice (EEE).